تاریخچه ی پیتزا

تاریخ پیتزا از دوران باستان آغاز می شود ، زمانی که فرهنگ های مختلف باستانی با قرار دادن چاشنی ها و ادویه های مختلف روی خمیر پهن شده بر سنگ داغ نوعی از غذای خود را طبخ می کردند.

یونانیان باستان نوعی نان صاف و نامنظم داشتند که آن را با روغن زیتون و سیر و گاهی انواع سبزیجات طعم دار می کردند که بعد از سالها طرز پخت این غذای سنتی به ایتالیا راه باز کرد.
تکنولوژی ابزارِ سرآشپزهای حرفه ایست!

تکنولوژی ابزارِ سرآشپزهای حرفه ایست!

طعم و مزه ی هر یک از منوهای رستوران زمانی برای مشتری قابل تقدیره که همیشگی و بدون تغییر باشد. این امر میسر نمی شود به جز اینکه تمامی امکانات از جمله مواد اولیه، روش تهیه، زمان، حرارت و شیوه پخت یکنواخت باشد.

تارت کره بادام زمینی و مربا

تارت کره بادام زمینی و مربا

تارت کره بادام زمینی و مربا به عنوانِ یک شیرینی بسیار لذیذ با ظاهری فوق العاده بوده که با استفاده از نانِ تارت,  موس کره بادام زمینی و کمی مربا تهیه می شود. شما می توانید با استفاده از نان تارت آماده,  تارت کره بادام زمینی را خیلی آسان تر و سریعتر آماده کنید.

نوشیدنی موهیتو

طرز تهیه نوشیدنی موهیتو

موهیتو یا موخیتو نوعی نوشیدنی خنک و تابستانی است که از ترکیب آب گازدار، برگ نعناع، شکر و آبلیمو تهیه می‌شود. اصل موهیتو (موخیتو) کوبایی است، اما در مورد زمان و چگونگی به وجود آمدن این نوشیدنی، اطلاعات دقیقی در دست نیست اما هرچه باشد، وجود مزارع وسیع نیشکر و فراوانی گیاه نعناع در کوبا، عامل اصلی به وجود آمدن این کوکتل مشهور و پرطرفدار بوده است.

اهمیت طراحی دکوراسیون رستوران

      یکی از مهم‌ترین عوامل درطراحی داخلی رستوران این است که مشخص شود چه نوع غذایی قرار است در رستوران شما سرو شود و چه خدماتی ارائه می‌کنید. نوع غذا، اولین قدم برای طراحی دکوراسیون رستوران شماست. یکی دیگر از مهم ترین المان ها در طراحی داخلی فضای شما نوع رستوران و سبک ساخت آن به شکل های ساده ، سنتی ، کلاسیک و سنتی مدرن  است.

تاریخچه چلوکباب ( شاهکار غذای ایران )

یک مغازه بود و جارچی اش که سر ظهر راه می افتاد در کوچه و بازار و مردان محله را به ناهار دعوت می کرد. مردها جمع می شدند توی دکان و روی سکوهایی که دور تا دورش ساخته بودند، می نشستند تا سینی معروف چلوکبابی جلویشان گذاشته شود. یک سینی بزرگ با بشقاب و نان سنگگ و پیاز و سماق و دوغ و گاهی شربت آبلیمو.

تاریخچه مختصری از استخراج اسپرسو

 دستگاه قهوه اسپرسو در سال 1901 توسطLuigi Bezzera اختراع شد. دستگاه به شکل استوانه بوده و به همین دلیل دستگاه را ستون نامیدن. فشار آب در حدود 1 الی 2/1 بار بود.
کیفیت قهوه با دستگاه اسپرسو ستون، همیشه مرغوب نبود.