کانسپت رستوران

کانسپت یا سبک رستوران، ایده کلی یا موضوعی است که رستوران را تعریف می کند. مفاهیم شامل طراحی آشپزخانه رستوران شما، طراحی منوی شما، سبک سرویس، دکوراسیون سالن غذاخوری و البته سبک غذا است.بسیاری از رستوران ها براساس تجربیات شخصی یا علاقه مندی های یک سرآشپز تصور می شوند. میراث ، مواد محلی ، سنت ها، همه منابع متداول الهام بخش برای مفاهیم رستوران هستند. اما مفاهیم را می توان با تجربه سفر، آشپزی یا علاقه مندی به یک منطقه خاص از هنر ، علم یا فرهنگ تعریف کرد. چرا که غذا، به هر حال ترکیبی از همه آن چیزهاست. المان های مفهومی رستوران
یک کانسپت مناسب ، مجموعه‌ای از عناصر را با یک حالت منسجم پوشش خواهد داد . هر جزئیاتی حتی رنگ روی دیوارها ، به مفهوم کلی کمک می‌کند. رنگ دیوار، نورپردازی، مبلمان، تنظیمات میز، موسیقی و دکوراسیون، همگی در نمایش کلی رستوران شما نقش بسزایی دارند. بنابراین، با وجود اینکه طبخ مواد غذایی باید تمرکز اصلی شما باشد پیش از آن دیزاین رستوران را در برنامه ریزی خود قرار دهید. برخی از سبک های خدمات غالباً با رسوم خاص، مانند نوع لباس همراه است. سبک رستوران ایرانی میتواند با نشان دادن لباسها و یونیفرم های کارکنان حس ایرانی بودن در رستوران را قوت ببخشد و همچنین میتوانید ظروف و دکور را با سبک رستورانتان ترکیب و مطابقت دهید.

 

نام رستوران شما باید ایده خوبی از نوع غذایی که به مشتریان خود سرویس میدهید را ارائه دهد ، لازم به ذکر می باشد نام انتخابی ترجیحاً ساده و از همه مهم تر معتبر باشد. رویکردهای مختلفی برای انتخاب نام رستوران وجود دارد، اما صاحبان غالباً از محل خود یا حتی یک عضو خانواده که الهام بخش آنهاست ، الهام می گیرند.
منوی رستوران شما می تواند نام غذا و مواد غذایی موجود در آن یا عنوانی مختصر از نوع غذا باشد اما رویکرد منوی شما باید در زمینه غذایی و موضوع کلی تم رستوران معنا پیدا کند نوع سرویسی که ارائه می دهید مستقیماً به مفهوم (کانسپت ) رستوران شما مربوط می شود در اینجا لیستی از انواع خدمات وجود دارد که می تواند مفهوم (کانسپت ) را تحت تأثیر قرار دهد.
  
*ناهار خوری
*بیسترو
*سبک ایرانی و اصیل
*کافی شاپ
*رستوران ایتالیایی و بین الملل
*بوفه
*کامیون مواد غذایی ( فود تراک )
*فست فود 

در مورد محله و منطقه رستوران و مشتری خود تحقیق کنید و از انتظارات مشتریان آگاه باشید ، مهم است اطمینان حاصل کنید که تقاضا برای آنچه می خواهید ارائه دهید وجود دارد. برای رقابت آمادگی کسب کنید و مشاغل موفق دیگر را مشاهده کنید، سعی کنید در مورد آنچه برای مشتریان آینده تان مهم است فکر کنید و تصمیم بگیرید که چگونه با آن‌ها ارتباط برقرار کنید طراح آشپزخانه صنعتی و طراح دکوراسیون و دیزاین رستوران ، مسیر متفاوتی را برای هر رستوران خلق میکنند در حالیکه دستورالعمل اساسی وجود دارد که صاحبان رستوران می توانند از آن استفاده کنند.

هویت رستوران شما باید سازگار و هماهنگ باشد تا فضایی راحت ایجاد کند این بدان معناست که تمام جنبه‌های مختلف رستوران شما باید یک رشته مشترک داشته باشند و هنگامی که منو و سبکی را ایجاد کردید که از آن راضی هستید، مهم است که آن را در طول عمر رستورانتان، حفظ نمایید. در حالی که تغییرات فصلی می تواند راهی خوب برای اضافه شدن مواد غذایی تاره به منوی شما باشد اما آنرا در نظر داشته باشید که کلیت منوی غذایی شما در رستوران باید یکسان باشد.
 
در پایان میتوان به این نکته اشاره کرد که چه برای اولین بار یک رستوران باز کنید و چه در گذشته تجربه رستوران داری را داشته اید و خواهان تاسیس رستوران تازه ای هستید، با کمک و مشارکت از طراح آشپزخانه صنعتی و طراح دیزاین، میتوانید ایده های متفاوت و منحصر به فردی را تجربه کنید.

استفاده از مطالب ارائه شده با ذکر منبع مانعی ندارد.
www.farafood.com