10 موردی که باید درباره ی استارباکس شانگهای بدانید

در این مقاله شما را با بزرگترین شعبه استارباکس به مساحت 30.000 فوت مربع، دارای طولانی‌ترین بار کافه در دنیا و بار چایی سه بعدی و موارد دیگر آشنا می کنیم.

۱- شعبه شانگهای رسما بزرگترین و زیباترین شعبه استارباکس در دنیا با مساحت حدود 2700 متر مربع است.

در حقیقت رستری استارباکس ( Starbucks Reserve Roastery )  شانگهای دو برابر  رستری استارباکس در سیتاتل آمریکا است و معادل ۴۰ آپارتمان معمولی در نیویورک است ( NYC )۲- در اینجا 3 کانتر کافی شاپی وجود دارد، که یکی از آنها 26.9 متر طول داشته و برای بلندترین کانتر بار کافه استارباکس در دنیا ساخته شده است.در واقع: اینجا به عنوان مرکز اصلی رستری شناخته شده است و بار کافه توسط هنرمندان برجسته چینی ساخته شده که به رست منحصر بفرد دانه های قهوه که آنها نیز منحصر بفرد بوده اشاره دارد.۳- در قسمت ورودی یک کوره ی مسی مخروطی شکل دوطبقه 40 تنی در معرض نمایش قرار گرفته که با بیش از 1000 مهر سنتی چینی یا تمبر و دست نوشته هایی که داستان استارباکس و رستری را روایت می کند، پوشیده شده است.

 

این کوره نمادین توسط لوله های مسی پنوماتیک از بالا به سه بار کافه وصل شده است، و تمام انبار رستری قهوه را دوباره پر می کند.۴- منوی متنوع نوشیدنی این شعبه که در دیگر شعبات استارباکس در چین پیدا نمی شود هم قابل توجه می باشد.

 

این منو دارای بیش از 100 نوع نوشیدنی شامل، چای تیوانا دم شده با نیتروژن و همچنین انواع چای دم شده به روش جدیدی که در آن از بخار برای استخراج طعم منحصر به فرد از هر برگ چای استفاده می شود.۵- طراحی کلی فضا الهام گرفته از قهوه است و بطور خاص در چین و برای چین طراحی شده که هرگز تکرار نخواهد شد.

 

برخی از ویژگی های کلیدی طراحی شامل سقف است که از 10.000 کاشی شش ضلعی دست ساز چوبی با الهام از بسته شدن یک شات اسپرسو از یک دستگاه اسپرسو ماشین تشکیل شده.۶- اولین بیکری و کافهPrinci در آسیا که بیش از 30 نانوا و آشپز توانمند چینی در آنجا فعالیت دارد.بیش از 80 نوع نان که روزانه پخته شده و برای اولین بار از دستورالعمل های  نانوای ایتالیایی " Rocco Princi" برای مشتریان در چین استفاده می شود.۷- رستری جدید شانگهای ویژگی های تیوانا بار استارباکس چین را دارد. کانتر بار از مصالح بازیافتی و بصورت سه بعدی ساخته شده است.

 

رنگ سبز سبك چاي بار از قوري هاي سنتي از جنس خاك رس كه به مرور زمان بهنگام دم كردن رنگي خاص پیدا کرده است الهام گرفته.
استارباكس روش سنتي دم كردن چايي چيني را به همراه تركيبي از بخار ورزي نيتروژني كه طعم ويژه را ممكن مي سازد را ادامه خواهد داد.۸- اولین و تنها انبار رستری خارج ار آمریکا, و دومین انبار رستری تا به امروز است.

 

رستری های بعدی قرار است در میلان و نیویورک در سال 2018 و در توکیو و شیکاگو در سال 2019 افتتاح شوند.۹- استار باكس اولين فروشگاهي مي باشد كه روش هاي افزودني و تركيبي طبيعي را تجربه و پياده سازي مي كند.

 

این شعبه توسط استارباکس طراحی و به کمک علی بابا توسعه یافته است، آسياب شانگهاي اولين شعبه استارباكس و حتي اولين در اين صنعت جهت ارائه و فروش آنلاين فوري می باشد كه مشتريان تجربه خواهند نمود. تمام مشترياني كه می خواهند سفارش انلاین و فوری قهوه دمي و آسياب شده را تجربه كنند مي توانند مراحل را به سادگي در كنار ما توسط تلفن هاي همراه خود ثبت كنند، از مرحله شروع تا پايان اطلاعات دانه قهوه از زمان آسیاب کردن تا ریختن داخل فنجان را با ما باشند و به اشتراك بگذارند. مشتريان مي توانند از تور گردشي موجود نيز بهره ببرند و از فيلترهاي دلخواه و بي نظير استفاده نمايند.


۱۰- چین سریعترین بازار رو به رشد استارباکس است بطوریکه هر 15 ساعت یک فروشگاه جدید در این کشور باز می شود.استارباکس بیش از 18 سال در چین حضور داشته است، در حال حاضر با بیش از 3.000 فروشگاه در 136 شهر، که بیش از 600 مغازه ی آن در شانگهای قرار گرفته، که در بیشترین تعداد فروشگاه ها در هر شهر استارباکس در رتبه اول قرار دارد.

Source: news.starbucks.com

استفاده از مطالب ارائه شده با ذکر منبع مانعی ندارد.
www.farafood.com