اوهایو گهواره نه چندان کهن تاریخ فست فود، که در آن آثار بسیاری از رستوران‌های زنجیره ایفست فود

قرن 20 مانند، BurgerBoy, Sisters Chicken and Biscuits, RAX, Bob Evans ریشه دارند.

وندیWendy’s  در بالای قله رستوران‌های فست فود در سراسر جهان قرار دارد. در حالی که تاریخ نشان می‌دهد که دیگر غول‌های فست فود اغلب با یک رستوران محلی کوچک و روش مخفی پخت مرغ شروع کردند، این وندی است که با همبرگر مربع شکل و با اندازه دلخواه برای مشتری شروع به کار می کنه و به نظر می‌رسید که از همان آغاز تمامی توجه‌ها را به خود جلب کرده بود.

دیو توماس اولین همبرگر وندی خود را در مرکز شهر کلمبوس اوهایو و در تاریخ نوامبر 1969 افتتاح کرد.

قبل از راه اندازی وندی، دیو 35 ساله تمامی زمان خود را صرف تحقیق در کسب و کار رستوران‌های زنجیره ای فست فود کرد. او با کمک سرهنگ ساندرز مؤسس کی اف سی KFC و با بازسازی تعداد انگشت شماری از شعبات کی اف سی، توانستند به نتایج مثبتی دست پیدا کنند.

با توجه به نظر سنجی انجام شده، وندی سومین و بزرگ‌ترین فست فود زنجیره ای جهان می‌باشد و در حال حاضر بیش از 6000 شعبه وندی در سراسر جهان وجود دارد.

وندی در توکیو نیز شعبه دارد و امروز با منوی جدید خود توانسته جذابیت بی نظیری را برای مشتریان خود فراهم آورد.

نام این منوی جدیدFoie Gras Hamburger  می‌باشد.

 

مواد تشکیل دهنده این برگر جذاب، گوشت خالص 100% به همراه مخلفات استاندارد برگره، خوب از خود تون می‌پرسید پس تفاوت در چیست. بله تفاوت در اضافه شدن کبد مرغابی یا غازه که طعم جدیدی به این برگر داده.

قابل ذکر است که این ترکیب جدید نیز توجه بسیاری از جوامع بشری در سرتاسر دنیا رو به خودش جلب کرده، اما نه به خاطر طعم جدید، بلکه به خاطر روش تولید، که کاملاً غیر ارگانیک بوده و با خوراندن غذای اضافه در چندین وعده در روز به مرغابی یا غاز، سبب می شن که کبد حیوان با رشد فزاینده‌ی غیر طبیعی همراه بشه که این امر تلفات شایان ذکر خودش رو هم برای حیوانات در پی داره.

وندی ژاپن امیدوار است تا در پنج سال آینده حدود 100 شعبه رستوران فست ‌فود باز نماید و امیدوار است که شعبات تعطیل شده 2 سال گذشته خود را بتواند با منوی عجیب و غریب خود مجدداً ارتقا بخشد.

این منو در اصل روشی برای رقابت با رقبای بزرگ‌تر مانند برگر کینگ و مک دونالد بوده؛ و طبق اخبار اخیر وندی توانسته از برگر کینگ در ایالت متحده پیشی بگیرد. اما از صحت این اخبار آمار دقیقی در دست نیست.

استفاده از مطالب ارائه شده با ذکر منبع مانعی ندارد.

www.farafood.com

نوشته شده در تاریخ 1392/04/23

علی ایروانی

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *