Blog Elements

You can display blog posts in various ways with the “Blog Post” element/shortcode. You can see one example here and even more at the blog main menu item of this demo.

استورر اند پورر

یکی از پرکاربردترین تجهیزات بار سرد در هر بار کافه استورر اند پورر یا آسان ریز می‌باشد. آسان ریز وسیله‌ای است که علاوه بر نگهداری سس‌ها،آبمیوه‌ها و انواع سیروپ در پشت بار، به انتقال سریع این مایعات به ظرف یا ظروف مورد نظر جهت سرو کمک فراوانی می‌کند.

 

استورر اند پورر

 

این وسیله با داشتن قابلیت همزمان نگهداری و انتقال سریع هرگونه مایعات، به متصدی بار در ذخیره سازی مواد اولیه نوشیدنی و سرعت بخشیدن به فرایند ساخت نوشیدنی در شلوغ ترین ساعات کار در بار کمک می نماید.

 

استورر اند پورر

 

جنس بدنه استورر اند پورر و اجزای تشکیل دهنده آن

استورر اند پورر از ماده ای به نام styrene acrylonitrile ساخته شده است. این محصول در برابر ضربه و شکستگی مقاوم و پایدار می‌باشد و از اجزای زیر تشکیل شده است.

body یا بدنه اصلی استورر اند پورر

بدنه اصلی که محل قرار گرفتن و نگهداری مایعات است. دیواره این قسمت، صاف و بدون زائدگی ساخته شده تا محلی برای تجمع هیچگونه آلاینده و باکتری وجود نداشته باشد و به شست و شوی راحت‌تر آن کمک کند.

 

استورر اند پورر

 

NECK یا گردن

که روی body سوار می‌شود و امکان گرفتن و استفاده راحت از استورر اند پورر را در هنگام عمل ریختن pouring برای متصدی بار فراهم می‌کند. این قسمت نسبت به بدنه، باریک تر و کشیده است.

 

استورر اند پورر

 

POURER  یا محل خروج مایع

که روی گردن بطور ثابت قرار دارد و به علت قطر زیاد خروجی آن نسبت به سایر پورر ها، مقادیر بیشتری از مایع را با سرعت بیشتری منتقل می کند. زاویه 45 درجه  پورر، علاوه برسرعت و متمرکز ریختن مایع، از ورود هر گونه آلاینده به محفظه جلو گیری می‌کند.

 

استورر اند پورر

 

نکته: در هنگام عمل ریختن pouring، پورر باید با سطح ظرف مورد نظر، زاویه 90 درجه ای را تشکیل دهد تا مایع همواره بدون قطع و وصل شدن خارج شود. در نتیجه استورر اند پورر باید زاویه ای 45 درجه نسبت به سطح کار داشته باشد.

 

استورر اند پورر

 

CAP  یا درب استورر اند پورر

در هنگام انجام عمل pouring به عنوان پایه در زیر استورر اند پورر قرار می‌گیرد. اما هنگامی که neck از بدنه جدا شده و متصدی می‌خواهد مایع باقیمانده در بدنه را برای مدتی نگهداری کند، cap روی آن بعنوان درپوش قرار گرفته و پیچ می‌شود.

 

استورر اند پورر

CAP و  POURER در یک استورر اند پورر، رنگ‌های یکسانی دارند که بوسیله آنها می‌توان مایع درون آن را کد گذاری کرد.

 

استورر اند پورر

 

ابعاد استورر اند پورر

استورر اند پورر  مطابق با مصرف، اندازه‌های مختلفی دارد. در اینجا ما به ذکر مشخصات پر مصرف‌ترین و رایج‌ترین آنها می پردازیم.

  • ارتفاع: 33 سانتی‌متر
  • قطر بدنه: 8 سانتی‌متر
  • ظرفیت: 1 لیتر

 

 

 

نویسنده: جناب آقای هادی ذکایی

استفاده از مطالب ارائه شده با ذکر منبع مانعی ندارد.

www.farafood.com

آشپزخانه صنعتیتجهیزات کافه لوازم بار سرد

 

نوشیدنی قهوه

آشنایی با 18 نوع نوشیدنی قهوه و روش‌ دم‌آوری آنها

  هنگامی که وارد یک کافه می‌شوید با انواع مختلفی از نوشیدنی قهوه در منو مواجه می‌شوید که شاید تشخیص تفاوت آنها با یکدیگر برای شما دشوار باشد. در این جا ما محبوب‌ترین انواع قهوه به همراه طرز تهیه و تفاوت آنها با یکدیگر را به شما آموزش …
تجهیزات پخت نان و شیرینی

آشنایی با تجهیزات پخت نان و شیرینی

  برای داشتن یک فروشگاه نانوایی موفق نیاز به سرمایه گذاری اصولی و درست برای تجهیزات پخت نان و شیرینی خواهید داشت. چه تصمیم داشته باشید نان‌های حجیم پخت کنید، چه انواع کیک و شیرینی و یا اسنک و ساندویچ برای بیرون بر، داشتن تجهیزات پخت نان و شی…
انواع رستوران‌ها

آشنایی با انواع رستوران‌ها

انواع رستوران‌ها امروزه در حال گسترش می‌باشد و از این آشنایی با انواع رستوران‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است. از رستوران‌هایی که مدل‌های مختلف و خاصی از نوشیدنی را ارائه می‌دهند تا رستوران‌هایی که غذاهای گیاهی مخصوص گیاه خواران را سرو می‌ک…
هوترون استرینر

استرینر هوتورن و آشنایی با آن

هوتورن استرینر یکی از لوازم جانبی بار سرد است که عمل صاف کردن strian نوشیدنی را انجام می‌دهد. اسم هوتورن Hawthorne به خاطر نام باری است که اولین بار از این وسیله در آن استفاده شد. در این مقاله سعی می‌کنیم شما را با این مدل از استرینر، نحوه استفاد…
رستوران

10 رستوران گران دنیا

  اگر به غذا خوردن مخصوصا در رستوران علاقه خاصی دارید و در سفرهای خود حاضر به هزینه کردن بابت این کار هستید، ما در این مقاله به شما ده عدد از بهترین و گران‌ترین رستوران‌های دنیا را معرفی می‌کنیم. برای به دست آوردن شانس امتحان کردن غذ…

6 نکته در طراحی آشپزخانه صنعتی

  طراحی آشپزخانه صنعتی باید برای تهیه هر مدل منوی غذایی تعریف شده کارآمد و کاربردی باشد. با این حال، برای طراحی یک آشپزخانه صنعتی کوچک باید چندین فاکتور را در نظر بگیرید.کارفرما ، آشپز و  تمامی کارمندان مجموعه از یک آشپزخانه که با ر…