شیوع کروناویروس که در ووهان چین به وجود آمده است ، حداقل در 65 کشور جهان رواج داشته است و بیش از 89000 نفر را با بیش از 3000 کشته ، بیمار کرده است. دولت ها مرزها را بستند و قرنطینه ها را وضع کردند و شرکتها ممنوعیت سفر را وضع کردند. تأثیرات انسانی و اقتصادی بر مشاغل کاملاً واضح بوده است.

این اپیدمی یک فراخوان بیدارکننده برای شرکت ها است که استراتژی ها ، سیاست ها و رویه هایی را که در آنها وجود دارد برای محافظت از کارکنان ، مشتریان و عملکردهای خود در این و همه گیری های آینده با دقت بررسی کنند. در اینجا هشت سؤال وجود دارد که شرکتها باید هنگام آماده سازی – و پاسخ به – شیوع ویروس از آنها بپرسند.

 

1. چگونه می توان بهترین کارکنان خود را از قرار گرفتن در معرض محیط کار محافظت کرد؟
تصور می شود که کورو ویروسی که باعث Covid-19 شود (همانطور که ​​این بیماری نامیده می شود) از طریق سرفه و عطسه از طریق قطرات تنفسی گسترش می یابد و به نظر می رسد به راحتی گسترش می یابد. همچنین ممکن است با لمس کردن یک سطح آلوده یا شیء آلوده و سپس لمس کردن بینی یا دهان ، به این ویروس آلوده شوید. مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریها به کارمندان توصیه می کند :
  • اگر علائم تنفسی (سرفه ، عطسه ، تنگی نفس) و / یا دمای بالاتر از 100.4 درجه فارنهایت وجود دارد ، در خانه بمانید.
  • در صورت بروز این علائم در حالی که در محل کار هستند ، کار را ترک کنید.
  • سرفه و عطسه را با بافت ، آرنج یا شانه (نه دستهای لخت) محافظت کنید.
  • دست ها را حداقل به مدت حداقل 20 ثانیه با آب و صابون بشویید و یا از یک ضدعفونی کننده دستی مبتنی بر الکل استفاده کنید.
اضافه می کنیم که جلوگیری از تکان دادن دست به طور کامل برای کاهش خطر شیوع عفونت امری معقول است. اگرچه ممکن است در بعضی مواقع ناخوشایند باشد ، این یک عمل به طور فزاینده ای در بیمارستان ها و کلینیک ها است.
از آنجایی که شستشوی دست یکی از مؤثرترین دفاع هاست ، کارفرمایان باید اطمینان حاصل کنند که کارمندان به تجهیزات شستشوی آماده دسترسی دارند و این مواد را به خوبی با صابون و حوله های کاغذی نگه دارید. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد خشک شدن حوله کاغذی نسبت به خشک کن های جت احتمال ابتلا به ویروس را کاهش می دهد. ضد عفونی کننده های دست الکل و دستمال مرطوب کننده ها باید در کل محل کار توزیع شوند و تمام سطحی که مرتباً لمس می شود مانند ایستگاه های کاری ، میزهای رومیزی و میز کارها باید بطور معمول تمیز شوند. تمیز کردن بیشتر مناطق مشترک با استفاده از مواد تمیز کننده استاندارد همچنین می تواند خطر شیوع بیماری تنفسی را کاهش دهد. مگر در مواردی که خدمات درمانی ارائه دهند ، دیگر نیازی به سازمان برای جمع آوری ماسک صورت نیست ، زیرا این موارد کمبود هستند و CDC استفاده از آنها توسط افراد سالم را برای محافظت در برابر عفونت توصیه نمی کند .
(برای اطلاعات بیشتر در مورد نقش کارفرمایان ، “راهنمای موقت برای مشاغل و کارفرمایان” CDC را در اینجا ببینید.)

بررسی جدید ولیس تاورس واتسون که 158 کارفرما در سطح جهان انجام داده است ، بیش از نیمی از آنها شرکت های چند ملیتی را کشف کردند که اکثر آنها مجموعه ای از اقدامات را برای محافظت از کارمندان در دست دارند. همانطور که انتظار می رود ، چین از این نظر جلوتر است. تقریباً 90٪ از شرکتهای مورد بررسی ، دسترسی کارمندان به ضد عفونی کننده دستی را افزایش داده اند ، و بیش از 80٪ ارتباطات بهداشت عمومی را بالا برده اند (مانند پوسترهای مربوط به جلوگیری از گسترش) و کارمندان را به سمت کار هدایت می کنند که در صورت امکان. در آمریکای شمالی که Covid-19 به تازگی ظهور کرده است ، شرکت ها در حال پیشبرد فعالیت هستند: 70٪ قبلاً برنامه هایی را برای افزایش ارتباطات برنامه ریزی کرده اند و بیش از نیمی از آنها برنامه دسترسی به ضد عفونی کننده های دستی را در نظر گرفته اند.

 

2- چه زمانی باید کارگران یا بازدید کنندگان را از فضای کاری محروم کنیم؟
همانطور که مورد بحث قرار گرفت ، کارکنان در صورت بروز علائم عفونت کروناویروس باید در خانه بمانند یا به خانه بروند. اما کارمندان اختصاصی معمولاً در مقابل گرفتن روزهای بیمار مقاومت می کنند ، در عوض خود را به جایی می کشند که ممکن است دیگران را آلوده کنند. با توجه به تهدیدی که این اپیدمی ایجاد می کند ، مدیران نباید از ارسال کارمندانی که علائم Covid-19 را به خانه دارند ، دریغ کنند. به همین ترتیب ، کارمندان یا بازدیدکنندگانی که علامت دار و یا در معرض خطر زیادی برای Covid-19 هستند باید از کارمندان جدا شوند و با تمهیدات لازم برای ترک محل کار و به دست آوردن ارزیابی پزشکی و در عین حال به حداقل رساندن میزان مواجهه عمومی خود ، کمک کنند. به عنوان مثال ، آنها باید از مکان های عمومی و حمل و نقل عمومی خودداری کنند و از نظر ایده آل ، باید شش پا از دیگران دور بماند ، مگر اینکه ماسک بپوشند.
اگر Covid-19 در جامعه گسترده شود ، شرکت ها می توانند درجه حرارت را با استفاده از اسکنرهای حرارتی دستی بررسی کرده و محرومیت از کارکنان یا بازدید کنندگان با دمای بیش از 100.4 F را در نظر بگیرند. گرچه دما با استفاده از کروناویروس روشی استثنایی برای ارزیابی ریسک نیست. مسری خواهد بود اما تب ندارد و سایر افراد درجه حرارت بالاتری ندارند که مربوط به این ویروس نباشد. بنابراین ، درجه حرارت بالا همراه با علائم تنفسی بهترین شاخص عفونت احتمالی است.

سازمانهای بهداشت عمومی توصیه می کنند که شرکت ها از مدت 14 روز پس از قرار گرفتن در معرض “متوسط” یا “پرخطر” در معرض ویروس ، کارمندان یا بازدید کنندگان را به محوطه کاری خود ممنوع کنند – به طور کلی به معنای ارتباط نزدیک با کسی است که معروف است. آلوده شده یا از منطقه ای پرخطر سفر کرده اید. (برای اطلاعات بیشتر ، ” راهنمایی برای ارزیابی ریسک CDC” را ببینید). چهل و سه درصد از کارفرمایان آمریکای شمالی گفتند که آنها اکنون کارمندان یا بازدید کننده هایی را که اخیراً 14 روز پس از بازگشت از چین سفر کرده اند ، ممنوع کرده اند. در صورت بروز علائم ، ویزیت یا بازگشت به محل کار پس از 14 روز از سر گرفته می شود.

 

3. آیا در مواردی که کارمندان از حضور در محوطه کار ممنوع هستند یا ما کار را تعطیل کرده‌ایم، باید سیاست های مزایای خود را تجدید نظر کنیم؟
احتمال اینکه تعداد فزاینده ای از کارمندان به دلیل بیمار بودن ناتوان باشند قادر به کار نیستند ، به این معنی است که شرکت ها باید اکنون سیاست های مرخصی و مرخصی خود را بررسی کنند. سیاست هایی که به کارکنان اطمینان می دهد مجازات نمی شوند و توانایی تحمل مرخصی بیمار را دارند ، ابزار مهمی در تشویق خود گزارش دهی و کاهش مواجهه احتمالی است. نظرسنجی کارفرمایان ما نشان داد که نزدیک به 40٪ کارفرمایان در صورت تعطیل شدن محل کار یا کارمندان استخدام شده ، قصد دارند سیاست پرداخت خود را روشن کنند.
در حالی که تعداد کمی از شرکتها در خارج از آسیا هنوز به دلیل بیماری همه گیر ، سایت های کاری خود را تعطیل نکرده اند ، حدود نیمی از شرکتهای چینی که مورد بررسی قرار داده ایم ، حداقل موقت کارگاهها را تعطیل کرده اند. در صورت ادامه اپیدمی در روند فعلی ، احتمالاً چنین بسته هایی در خارج از آسیا رایج تر می شود.

اکثر شرکت ها Covid-19 را در سیاست های خود درمان می کنند زیرا هر بیماری دیگری را تجربه می کند ، و مرخصی بیمار یا بیمه ناتوانی کوتاه مدت نیز قابل استفاده است. با این وجود ، محرومیت از محل کار ممکن است تحت پوشش سیاست های معلولیت قرار نگیرد و غیبت طولانی مدت بیشتر از مرخصی بیمار در دسترس است. نظرسنجی ما نشان داد که بیش از 90٪ کارفرمایان در چین به کارگران خود به طور کامل پرداخت کرده و از مزایای کامل در طول فرسوده استفاده می کنند. شرکت ها باید سیاست های واضح را در این مورد اعلام کنند و در مورد اینها با کارمندان ارتباط برقرار کنند. بیشتر افراد مایل به حمایت از نیروی کار خود هستند تا جایی که این امر از نظر مالی امکان پذیر باشد.

 

4- آیا ما توانایی کارکنان را برای کار از راه دور به حداکثر رسانده ایم؟

در حالی که بسیاری از مشاغل (خرده فروشی ، تولید ، مراقبت های بهداشتی) نیاز به حضور جسمی افراد دارد ، کار از جمله جلسات ، که می تواند از راه دور انجام شود در صورت مراجعه به محل کار یا مسافرت باید در معرض ابتلا به ویروس باشد. به عنوان مثال ، ویدئو کنفرانس گزینه مناسبی برای جلسات پر مخاطره است. نزدیک به 60٪ از کارفرمایانی که مورد بررسی قرار گرفتیم ، اظهار داشتند که انعطاف پذیری کارکنان را برای کار از راه دور (46٪) افزایش داده اند و یا (13٪) برنامه ریزی کرده اند.

 

5- آیا برای ارتباطات بهداشت عمومی در زمان واقعی با کارمندان سیستم های معتبری داریم؟

شایعات خطرناک و ترس از کارگران می تواند به سرعت ویروس گسترش یابد. ضروری است شرکت ها بتوانند با بروزرسانی های منظم ، داخلی هماهنگ ، واقعی در مورد کنترل عفونت ، علائم و خط مشی شرکت در مورد کار از راه دور و شرایطی که در آن کارمندان از کار خارج می شوند ، به همه کارگران ، از جمله آنهایی که در محل کار نیستند ، برسند. مجاز به بازگشت به محل کار است. این ارتباطات باید توسط تیم واکنش اضطراری تأمین شود یا مورد تأیید قرار گیرد و برای جلوگیری از ابلاغ سیاست های متناقض توسط مدیران یا وظایف مختلف ، باید با دقت هماهنگ شوند. بدیهی است که این امر به سازمانها نیاز دارد تا اطلاعات تماس تلفنی / متنی و ایمیل فعلی برای کلیه کارمندان را حفظ کرده و ارتباطات گسترده ای را با سازمان به صورت دوره ای آزمایش کنند. اگر از قبل قابلیت تماس جهانی و فعلی را ندارید ، اکنون زمان مناسبی برای ایجاد این کار است.

 

6. آیا باید سیاستهای خود را درمورد سفرهای تجاری بین المللی و داخلی مورد تجدید نظر قرار دهیم؟
شصت و پنج درصد از شرکت های مورد بررسی ، اکنون مسافرت به و از آسیا را محدود می کنند. محدود کردن مسافرت شغلی کارمندان از مناطقی که Covid-19 بیشترین استفاده را دارد – محتاطانه برای جلوگیری از بیماری و جلوگیری از از دست دادن بهره وری به دلیل قرنطینه یا محرومیت کارمندان از محل کار پس از سفر ، احتیاط است. شرکت ها باید اعلامیه های بهداشت مسافرتی CDC و مشاوره سفر وزارت امور خارجه را پیگیری کنند تا تعیین کنند که چه سفرهای تجاری باید لغو یا به تعویق بیفتد. در حال حاضر CDC به مسافران توصیه می کند از همه سفرهای غیراخلاقی به چین ، کره جنوبی ، ایتالیا و ایران خودداری کنند.

کارکنان باید به ویژه مراقب باشند که در صورت عدم احساس مسافرت ، سفر نکنند ، زیرا اگر تب داشته باشند حتی اگر خطر مهمی از عفونت کروناویروس نداشته باشند ، ممکن است در هنگام بازگشت با قرنطینه روبرو شوند.

 

7. آیا باید کنفرانس ها یا جلسات برنامه ریزی شده را به تعویق بیندازیم یا لغو کنیم؟

ما قبلاً گزارش های پراکنده ای از کنفرانس ها و جلسات حضوری را به خصوص گزارش هایی با حضور بین المللی لغو کرده ایم و انتظار داریم در ماه های آینده بیشتر باشد: 47 درصد از کارفرمایان در نظرسنجی ما گفتند که کنفرانس های برنامه ریزی شده را برای کارمندان آمریکای شمالی در کشورهای منتخب لغو می کنند. . ادارات بهداشت محلی در مورد اینکه آیا باید وقایع در یک منطقه خاص لغو شود ، راهنمایی می کنند. کلیه برگزارکنندگان کنفرانس باید اطلاعات مربوط به کاهش احتمال ابتلا به عفونت (از جمله دلسردی از لرزش دست) را ارائه دهند و اطمینان حاصل کنند که امکانات شستشوی مناسب دست (یا بهداشتی سازهای دستی) به راحتی در دسترس هستند.

 

8- آیا ناظران به اندازه کافی آموزش دیده اند؟
شصت و پنج درصد از شرکتهای مورد بررسی که کارمندانشان در چین وجود دارد ، در مورد پیامدهای Covid-19 به سرپرستان آموزش می دهند ، در حالی که 34٪ از افراد دارای کارمند در آمریکای شمالی گزارش می دهند که به طور جدی در حال آموزش یا برنامه ریزی برای آموزش سرپرستان خود هستند. هر چه که این آموزش صورت بگیرد ، سرپرستان باید به اطلاعات مناسب (مانند کنترل عفونت و سیاست های شرکت) در دسترس باشند و باید بدانند که با چه کسی در این شرکت تماس می گیرند تا در معرض خطر قرار بگیرند. سرپرستان یا سایر افراد تعیین شده در شرکت باید فوراً مقامات بهداشت عمومی محلی را در مورد هرگونه مظنون بودن در معرض اطلاع قرار دهند. جستجوی وب برای “بخش بهداشت محلی” و کد پستی یا نام شهر یا شهرستان معمولاً اطلاعات تماس دقیق را در اختیار شما قرار می دهد. در آمریکا ، سرپرستان می توانند با سؤالاتی درباره coronavirus با شماره 800-232-4636 تماس بگیرند.

برنامه ریزی دقیق برای موارد اضطراری بهداشت جهانی می تواند به محافظت از کارمندان ، مشتریان و تجارت کمک کند. اما برنامه ها فقط به اندازه اجرای آنها خوب هستند. شرکتها باید از وضعیت فعلی برای بهینه سازی و نبرد برنامه های خود استفاده کنند. این که آیا Covid-19 به یک بیماری همه گیر تبدیل شود یا خیر ، این قابلیت ها به دلیل ظهور یک بیماری همه گیر جهانی که ناشی از این کورو ویروس یا یک عامل دیگر در آینده است ، بسیار ارزشمند خواهند بود.

جف لوین- شِرز ، دکترای MD ، MBA ، مدیر ارشد و همکاری شیوه مدیریت مدیریت بهداشت آمریکای شمالی در ویلیس تاورس واتسون است. جف به عنوان پزشک مراقبت های اولیه آموزش دیده است ، و نقش رهبری را در سازمان های ارائه دهنده و یک برنامه بهداشتی ایفا کرده است. او استادیار دانشکده بهداشت عمومی هاروارد TH چان است.

 

برگرفته: Harvard Business Review

استفاده از مطالب ارائه شده با ذکر منبع مانعی ندارد.
www.farafood.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *