با استعداد ذاتی ، سرحال و فروتن بودن و دید عالی نسبت به دنیای شیرینی طوفان به پا کرد.

او در خانواده ایی از خاندان سرآشپزهای شیرینی پزی در مونت د مرسان در جنوب غربی فرانسه متولد شد.
سرنوشت از قبل برای جسیکا پریالپتو این تقدیر را رقم زده بود که او مسلما به اوج قله ی شیرینی پزی خواهد رسید.
او در حالی که توسط محصولات طبیعی و فراوان لندز در آشپزخانه پدر و مادرش احاطه شده بود بزرگ شد و علاقه اش را به شیرینی پزی و دسر توسعه داد.
در حال حاضر سرآشپز شیرینی پزی در رستوران Alain Ducasse au Plaza Athénée در پاریس است .

پریالپتو تمام شور و اشتیاق خود را برای خلق کردن و پرورش دادن یک سبک پخت تزئینی که تاکید بر طبیعی بودن در آشپزی هم دارد در رستوران دوکاس به کار گرفت.
او ابداع کننده ی سبک خود در شیرینی پزی است، که تمرکز بر برجسته کردن طعم های ضروری و به حداقل رساندن استفاده از قند است، که ترکیبی از دسر و مواد موجود در طبیعت است. این یک پیروزی ویژه برای وی در سراسر جهان بود، همچنین کسب عنوان بهترین شف شیرینی پزی در سال 2019 را با حمایت و اسپانسری Sosa ( یکی از تولید کنندگان پیشرو مواد تشکیل دهنده برای غذا و شیرینی در اسپانیا است )

در حال حاضر در پی گسترش دادن به فعالیت های خود در زمینه استفاده از مواد اولیه ی طبیعی و ساده از فرانسه است،مانند بادام زمینی از منطقه Hautes-Pyrénées یا مرکبات از حومه Perpignan در جنوب شرقی فرانسه، و برجسته کردن طعم های مورد نظرش، تلاش برای پیدا کردن یک روش خالص برای بیان کیفیت و ویژگی های طبیعی مواد اولیه.
نتیجه: دسرهای مینیمالیستی و میوه ای و عناصر سبکتر است که در مقابل کرم های سنگین، شکر و خمیر قرار میگیرند.
در چشم انداز پریالپتو، میوه های مرکبات همراه با نسخه ایی شفاف از نوعی پودینگ برنج است، در حالی که توت فرنگی تازه فقط به همراه شیر سویا سرو می شود.او در ابتدا تحصیلات خود را در زمینه روانشناسی آغاز کرد ولی خیلی زود متوجه شد که کشش زیادی نسبت به شیرینی پزی دارد بنابراین به مطالعه و تحصیل در زمینه هنرهای آشپزی روی آورد.
سبک جدید او در شیرینی پزی که به روند فعلی آشپزی برای کاهش قند و طعم های واقعی کمک میکند، باعث شد او به عنوان برنده شایسته این عنوان معتبر شناخته شود.

استفاده از مطالب ارائه شده با ذکر منبع مانعی ندارد.
www.farafood.com

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *