معماری‌های سنگاپور

سنگاپور که کوچک‌ترین کشور در جنوب شرقی آسیا به شمار می‌رود جذابیت‌های بصری بالایی دارد. سنگاپور از شمال با مالزی و از جنوب با اندونزی همسایه است. این کشور در زمان جنگ جهانی دوم مستمعره بریتانیا بوده است و شرایط سختی را پشت سر گذاشته است. اما امروزه این کشور یکی از صنعتی‌ترین کشورهای جهان به شمار می‌رود و ساختمان‌ها و سازه‌های بسیار جذابی دارد. در ادامه این مقاله به بررسی 4 مورد از معماری‌ سنگاپور می‌پردازیم.

جنگل همیشه ابری سنگاپور | معماری‌ سنگاپور

یکی از جذاب‌ترین معماری‌های سنگاپور جنگل همیشه ابری آن است. وارد جنگل ابری سنگاپور شوید و در میان مه های اکوسیستم کوهستانی دست ساز انسان قدم بزنید، که به طرز درخشانی برای ایجاد آگاهی محیطی طراحی شده‌است. در باغ‌های کنار خلیج، در ارتفاع چشمگیر 58 متری، حباب شیشه‌ای عظیمی در محیط‌های مرطوب و خنک محیط‌های کوهستانی گرمسیری قرار گرفته و در مه‌های چرخان غلیظی محبوس می‌شود. در مرکز آن، به ارتفاع 35 متر، کوهی پوشیده از گیاهان و جانوران سبز متراکم، که گه گاه شکوفه‌های بی‌شمار بگونیا و رودودندرون‌های استوایی را می‌درخشد، همچنان پابرجاست. آبشاری از قله فرو می‌رود و جویبارهای آب گوارا از نقاط مختلف کوه سرچشمه می‌گیرد و به صدای خیس منظره مرطوب بالای تپه می‌افزاید. نام این مکان باشکوه در قلب سنگاپور، جنگل ابر است.

 

معماری‌های سنگاپور

 

جنگل ابر یک باغ شیشه‌ای‌است که برای شبیه سازی محیط های کوهستانی خنک ساخته شده است. که در تعداد انگشت شماری از مناطق در سراسر جهان یافت می شود و در ارتفاعات تقریباً 800 تا 3000 متری وجود دارد. این نوع منحصربفرد از جنگل که در مه دائمی پوشیده شده است، در آمریکای مرکزی و جنوبی، آفریقا، آسیای جنوب شرقی و دریای کارائیب یافت می‌شود، اما در مجموع چنین اکوسیستم هایی کمتر از یک درصد از کل زمین های جهان را پوشش می‌دهند. جنگل‌های ابر محیط‌های متمایز هستند. پوشیده از درختان باستانی عظیم و گیاهان کمیاب که در سراسر توپوگرافی مواج پراکنده شده‌اند و آنها خانه موجودات متعددی هستند که در هیچ کجای دنیا یافت نمی شوند. این اکوسیستم‌ها نه تنها زیستگاه گونه‌ها و گیاهان کمیاب هستند، بلکه سیستم‌های پشتیبانی حیاتی هستند که تعدادی عملکرد مهم اکولوژیکی را انجام می‌دهند که به سایر اکوسیستم‌ها و جوامع انسانی موجود در ارتفاعات پایین‌تر نفوذ می‌کنند.

 

معماری‌های سنگاپور

 

رویال پارک

 

رویال پارک یک هتل مجلل واقع در منطقه مرکزی سنگاپور و از بهترین معماری‌های سنگاپور است. طراحی “هتل در باغ” ساختمان به دلیل معماری منحصر به فرد آن که شامل 15000 متر مربع (160000 فوت مربع) از باغ های پلکانی مرتفع است مورد ستایش قرار گرفته است. این هتل توسط WOHA، یک شرکت معماری سنگاپوری که به دلیل گنجاندن فضای سبز گسترده در ساختمان‌های خود شناخته شده است، طراحی شده است. پارکرویال در پیکرینگ که به‌عنوان یک «هتل در باغ» طراحی شده است، فضای سبز گسترده‌ای دارد، از جمله دیوارهای سبز، آب‌نماها و 15000 متر مربع «باغ‌های آسمانی». باغ‌های آسمان این هتل به گونه‌ای طراحی شده‌اند که از طریق استفاده از سلول‌های خورشیدی، حسگرهای حرکتی، جمع‌آوری آب باران و آب بازیافتی، حداقل انرژی را مصرف می‌کنند. Parkroyal on Pickering دارای 367 ​​اتاق و لباس است. طبقه پنجم هتل یک طبقه سلامت اختصاصی است که دارای اسپا روزانه، مرکز تناسب اندام، استخر بی نهایت و باغ است.وهمچنین این هتل یک رستوران و بار به نام LIME نیز ارائه می‌دهد.  ساختار و بالاتر از همه، عملکرد کلبه‌های کالدونیای جدید، از نظر معماری و همچنین اجتماعی، بازتولید و اقتباس شد. ده کلبه در سه اندازه مختلف با ارتفاع 20 تا 28 متر وجود دارد که همگی توسط یک مسیر پیاده روی به هم متصل شده‌اند. در داخل مرکز فرهنگی، این کلبه ها عملکردهای مختلفی را انجام می‌دهند. گروه اول شامل فضاهای نمایشگاهی، سری دوم کلبه‌ها مناطق تحقیقاتی، اتاق کنفرانس و کتابخانه است. آخرین سری کلبه‌ها شامل استودیوهایی برای موسیقی، رقص، نقاشی و مجسمه سازی است. این ساختمان‌ها شکلی منحنی دارند که به ساخت‌وسازهای سنتی کانک اشاره دارد، اما در اینجا به جای الیاف گیاهی بافته شده سنتی، این ساختمان‌ها از دنده‌ها و لت‌های چوبی ساخته شده‌اند: نمای بیرونی سنتی که تمام مزایای فناوری مدرن در داخل آن ارائه شده است. چوب iroko با نگهداری کم و ضد موریانه برای این پروژه انتخاب شد. ساختمان‌ها دارای سیستم تهویه غیرفعال بسیار کارآمد هستند که نیاز به تهویه مطبوع مکانیکی رااز بین می‌برد. به لطف نمای بیرونی دوتایی، هوا آزادانه بین لایه‌های چوب باریک در گردش است. زاویه دید دریچه‌های نمای خارجی برای مهار بادهای موسمی که از دریا وارد می شوند، بادهای غالب طراحی شده است. جریان هوا توسط لوورهای قابل تنظیم تنظیم می‌شود که وقتی باد سبک است باز می‌شوند تا هوای تازه وارد شود، اما با افزایش سرعت باد بسته می‌شوند. پس از اولین طراحی، این راه حل منحصر به فرد بر روی مدل‌های مقیاس در یک تونل بادآزمایش شد.

 

معماری‌های سنگاپور

 

 

ماندارین اورینتال | معماری‌ سنگاپور

یک برند هتل لوکس آسیایی نمادین جهانی است که بر سر خدمات عالی، کیفیت بالا، اصالت منحصر به فرد آسیایی و موقعیت‌های برتر هتل‌ها رقابت می‌کند که تجربیات استثنایی مشتریان را در نقاط تماس ارائه می‌کند. ماندارین اورینتال به خاطر کمپین هوادارانش که مشاهیر برتر آن را تأیید می کنند، معروف است. چهره کسب‌وکار در آسیا سریع‌تر از آن چیزی که بتوان چشم بر هم زد در حال تغییر است. شرکت‌های آسیایی که قبلاً اسب‌های کار عقب‌نشینی بودند و کالاهای مصرفی را ارزان برای شرکت‌های غربی تولید می‌کردند، کم کم به مزایای برندسازی پی می‌برند. در بازاری که رقابت مستلزم کاهش قیمت محصولات بدون برندشان است، کسب‌وکارهای آسیایی به آرامی توجه بیشتری به قدرت برندسازی در جذب مصرف‌کنندگان و بازگشت زمان سودهای بیشتر به سرمایه‌گذاری‌هایشان میرسانند.

 

معماری‌های سنگاپور

دهکده عمودی شش ضلعی سنگاپور | معماری سنگاپور

دهکده ای عمودی در سنگاپور یکی از بهترین معماری‌های سنگاپور به شمار می‌رود و در جشنواره جهانی معماری به عنوان ساختمان سال 2015 جهانی انتخاب شده است. Interlace یک توسعه مسکونی است که توسط OMA / Buro Ole Scheeren طراحی شده است. این شامل 31 بلوک آپارتمانی شش طبقه است که به شکل شش ضلعی روی هم قرار گرفته اند. پل فینچ، مدیر جشنواره جهانی معماری، می‌گوید: «اینترلایس مسیری را با نمونه‌ای از تفکر معماری جسورانه و معاصر ایجاد می‌کند». “این پروژه روشی جایگزین برای تفکر در مورد پیشرفت هایی ارائه می‌دهد که در غیر این صورت ممکن است به خوشه‌های برج عمومی تبدیل شوند.” Interlace که به عنوان “یکی از جاه طلبانه ترین تحولات مسکونی در تاریخ سنگاپور” و “رویکردی کاملاً جدید برای زندگی معاصر در یک محیط گرمسیری” توصیف می‌شود، هدف آن ایجاد ترکیبی از فضاهای مشترک داخلی و خارجی و خصوصی است.

 

معماری‌های سنگاپور

 

بلوک‌های آپارتمانی  هر کدام 70 متر (230 فوت) طول دارند و در اطراف هشت حیاط بزرگ چیده شده اند. چیدمان انباشته به این معنی است که محیط های مختلف ایجاد شده در سطوح مختلف پخش می شوند. The Interlace هشتمین ساختمانی است که از زمان آغاز به کار آن در سال 2008، عنوان ساختمان جهانی جشنواره معماری‌های سنگاپور را به خود اختصاص داده است و پس از برنده سال گذشته، کلیسای کوچک در هوشی مین است. ادعا می‌شود که این بزرگترین رویداد بین المللی معماری جهان است.

 

معماری‌های سنگاپور

 

 

آشپزخانه صنعتیرستورانکافی شاپ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *