چک لیست تدارکات لازم در روزهای کرونایی برای کافه و رستوران‌ها
با استفاده از دماسنج میتوانید کارکنان خود را زیر نظر بگیرید و در صورت بروز مشکل رسیدگی های لازم را انجام دهید. دماسنج به شما این امکان را می دهد تا با خیالی راحت تر رستوران خود را بازگشایی و بهره برداری کنید.

برای کاهش شیوع ویروس کرونا ، کمسیون فرصت برابر اشتغال (EEOC) به کارفرمایان این حق را داده است که درجه حرارت کارکنان خود را بگیرند. متعاقباً بسیاری از دارندگان مشاغل این سؤال را مطرح کرده اند که “چه دمایی تب در نظر گرفته شود؟ از نظر CDC مرکز کنترل بیماری‌ها ، دمای 4/100 درجه فارنهایت و بالاتر ( همان 37 به بالا ) تب در بزرگسالان محسوب می شود.

۱- لوازم بهداشتی شخصی

شستشوی مکرر با صابون ، موثرترین روش برای جلوگیری از انتشار ویروس کرونا است.

در اینجا لیست کاملی از آنچه در یک بیماری همه‌گیر همانند ویروس کرونا نیاز دارید تا از کارکنان و مشتریان رستوران خود محافظت و اطمینان حاصل کنید آمده است :

  • صابون
  • ضد عفونی کننده دستی با الکل 60٪ یا بیشتر
  • لوسیون ضد عفونی کننده
  • دستمال مرطوب الکل دار
  • دماسنج مادون قرمز یا دماسنج بدون تماس

 

 

۲- تجهیزات حفاظت فردی  (PPE)
تجهیزات حفاظت فردی که به طور مخفف (PPE) نامیده میشود ، وسایل و ابزاری است برای حفاظت از سلامتی افراد در برابر خطرات محیط کار رستوران. تعدادی از معروف ترین تجهیزات حفاظت فردی عبارت است از : کلاه استریل، کفش استریل و دستکش استریل ، ماسک صورت و پیش بند

با استفاده از این موارد ذکر شده خطر ابتلا به کرونا ویروس در محیط رستوران کاهش پیدا میکند

ماسک‌های صورت تنها زمانی موثر هستند که تمیز و خشک باشند ، در اغلب رستوران‌ها با توجه به رطوبت موجود در آشپزخانه رستوران ها از کارکنان خود خواسته هر چهار ساعت یک بار نسبت به تعویض ماسک صورت خود اقدام نمایند.

۳- فاصله گذاری اجتماعی
فاصله گذاری اجتماعی تبدیل به یک کلمه کلیدی شده است ، اما واقعاً فاصله گذاری اجتماعی چیست؟ اصطلاح فاصله گذاری اجتماعی برای برخی از اقدامات غیر دارویی که از شیوع بیماری های مسری جلوگیری می کند ، استفاده می شود. فاصله اجتماعی از فاصله فیزیکی استفاده می کند تا تعداد دفعاتی که افراد با یکدیگر در تماس نزدیک هستند را کاهش دهد

دانستن اینکه چگونه دستورالعمل‌های فاصله گذاری اجتماعی را دنبال کنید ، به شما این امکان را می‌دهد که صندلی های رستوران و قسمت انتظار مشتری را طبق پروتکل های بهداشتی چیدمان کنید.

در اینجا تدارکات لازم برای اجرای فاصله‌گذاری مناسب اجتماعی در رستوران خود وجود دارد :

نرم افزار سفارش آنلاین
منوهای یکبار مصرف
استفاده از دستگاه کارتخوان ( دستگاه POS )
یک صفحه ال سی دی بزرگ برای نمایش منو

در محیط کار رستوران نیز می توانید از لوازم فاصله گذاری اجتماعی برای حفظ سلامت کارکنان رستوران نیز استفاده کنید:

نشانه های فاصله اجتماعیطناب های جدا کننده
برچسب های شستشوی مدام دست ها
پارتیشن
نوار احتیاط
محافظ شیلد برای صندوقدار

در آخر مشتریان می توانند از طریق تلفن یا اینترنت غذای بیرون بر دلخواهشان را از رستوران مورد نظر خود سفارش داده و در اینجا رستوران موظف هست با استفاده از پروتکل های بهداشتی غذا را به دست مشتریان برسانند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *