کافه قنادی

ترکیب قهوه و شیرینی یکی از محبوب ترین ترکیباتی است که بشر اختراع کرده است!‌ یک شیرینی سبک و خومشزه به همراه یک لیوان قهوه تازه دم شده با عطر عالی می تواند هم برای شروع یک روز عالی باشد و هم می تواند به عنوان جایزه سحن ختام یک روز کاری فشرده، حال و هوای شما را به کل عوض کند. به نظر من هم فلسفه به وجود آمدن کافه قنادی ها همین بوده است. در گذشته به مراحل باز کردن یک کافه بیکری اشاره کرده بودیم و حتی انواع نانی که می توان در یک کافه نان پیدا کرد را هم خوانده بودیم.

بین کافه بیکری، کافه نان و کافه قنادی تفاوت هایی وجود دارد. یک کافه می تواند به طور همزمان هر سه این کانسپت ها را پوشش دهد ولی در این مقاله منظور ما از کافه قنادی جایی است که می توانید در کنار شیرینی های خوشمزه یک لیوان قهوه نیز نوش جان کنید. با ما همراه باشید تا در این مطلب از فرافود به شما چند مدل از شیرینی هایی که می توانید در یک کافه قنادی پیدا کنید را با هم بررسی کنیم.

کروسان (Croissants)

کروسان یک نوع نان صبحانه فرانسوی است که از خمیر هزارلا و کره تشکیل شده و به شکل هلالی پخته می‌شود. این نان اصلیتش را به کشور اتریش بدهکار است و در قرن ۱۹ توسط یک نانوای اتریشی به نام آگست زنگ در پاریس معرفی شد. کروسان ‌ها معمولا با کره، مربا، شکلات، پنیر یا گوشت خورده می‌شوند و با قهوه یا شیر همراه می ‌شوند. کروسان ‌ها در سراسر جهان محبوب هستند و از آن ‌ها به عنوان یک صبحانه سبک و خوشمزه استفاده می ‌شود. کروسان یکی از آیتم هایی است که در یک کافه قنادی می توانید پیدا کنید.

 

کافه قنادی

شیرینی دانیش یا دانمارکی (Danishes)

شیرینی دانیش یا دانمارکی یک نوع شیرینی کره ‌ای و برشته است که از خمیر هزارلا و مواد پر کننده مختلف تهیه می ‌شود. این شیرینی از نان کیپ‌ فرل اتریشی الهام گرفته شده و در قرن ۱۹ توسط یک نانوای اتریشی به نام آگست زنگ در پاریس معروف شد. شیرینی دانیش را معمولا با صبحانه یا به عنوان میان ‌وعده خورده می ‌شود و با قهوه، شیر، چای یا آبمیوه همراه می ‌شود. انواع شیرینی دانیش با مغزهای مختلف مانند پنیر، شکلات، آلو، توت فرنگی، سس کارامل و … تهیه می‌ شود. شیرینی دانیش در سراسر جهان پخته و عرضه می‌ شود و از آن به عنوان یک شیرینی سنتی فرانسوی و اتریشی یاد می ‌شود. شیرینی دانمارکی یکی از آیتم های جذابی است که می توانید در یک کافه قنادی به دنبال آن باشید.

 

کافه قنادی

مافین (Muffins)

این شیرینی به دو نوع مافین انگلیسی و مافین آمریکایی تقسیم می‌ شود. مافین انگلیسی نوعی نان کم شیرین است که در آن خمیر مایه بکار رفته و با کره، مربا، عسل یا گوشت خورده می ‌شود. مافین آمریکایی نوعی کیک است که در آن از بیکینگ پودر استفاده شده و در قالب ‌های کاغذی به شکل فنجان پخته می ‌شود. انواع مافین آمریکایی با مغزهای مختلف مانند شکلات، توت فرنگی، پسته، بادام، هلو، سیب و … تهیه می‌ شود. مافین را معمولا با صبحانه یا به عنوان میان ‌وعده خورده می ‌شود و با قهوه، شیر، چای یا آبمیوه نوش جان می‌ شود. کیک یزدی در واقع گونه ایرانی مافین است که با شکر، آرد سفید، تخم مرغ، روغن، بیکینگ پودر، وانیل و شیر (یا ماست) تهیه می‌ شود. مافین یکی از آیتم های محبوب در کافه قنادی ها است.

 

کافه قنادی

رول دارچینی (Cinnamon rolls)

این شیرینی در شمال اروپا و شمال آمریکا درست می شود. خمیر، دارچین، شکر و کره مواد اصلی را تشکیل می ‌دهند. رول دارچینی اغلب به عنوان صبحانه و با پنیر، شکر یا تخم مرغ مصرف می ‌شود. برای تهیه رول دارچینی، خمیر را باز پهن کرده و روی آن کره ذوب شده، شکر و دارچین پخش می‌ کنند. سپس خمیر را به شکل حلزون رول کرده و به قطعات کوچک برش می‌زنند. بعد از پختن رول ها در فر، روی آن ها گلاسور قند یا پودر قند ریخته می ‌شود. رول دارچینی به همراه یک لیوان آمریکانو می تواند ترکیب جذابی باشد که از یک کافه قنادی سفارش می دهید.

 

کافه قنادی

کوکی (Cookies)

کوکی یک نوع شیرینی خشک و خوشمزه است که با آرد، تخم مرغ، شکر، کره و انواع شکلات تهیه می شود. برای درست کردن شیرینی کوکی، ابتدا باید مواد خشک را با هم مخلوط کنید و سپس مواد تر را اضافه کنید. بعد خمیر را به شکل دایره های کوچک روی سینی فر چیده و پخته می کنید. شیرینی کوکی را می توانید با چای یا قهوه لذت ببرید یا به عنوان یک میان وعده سالم استفاده کنید. کوکی یکی از آیتم هایی است که در هر کافه قنادی ای می توانید پیدا کنید.

کافه قنادی

 

شیرینی ماکارون (macarons)

ماکارون یک نوع شیرینی فرانسوی است که با سفیده تخم مرغ و شکر تهیه می شود. معمولاً وسط این شیرینی با شکلات سفید، خامه و یا مربا پر می شود. برای درست کردن شیرینی ماکارون، ابتدا باید سفیده تخم مرغ را با نمک و شکر هم بزنید تا پف کند و سبک شود. سپس پودر بادام و وانیل را به آن اضافه کنید و با لیسک یا قاشق هم بزنید. بعد خمیر را داخل قیف بریزید و به شکل دایره های کوچک روی کاغذ روغنی درون سینی فر چیده و استراحت دهید تا رویه ببندد. در آخر خمیر را در فر گرم پخته و بعد از سرد شدن، با مواد دلخواه پر کنید. شیرینی ماکارون را می توانید با رنگ های مختلف و طعم های گوناگون از هر کافه قنادی ای تهیه کنید.

 

کافه قنادی

تیرامیسو

این یک نوع دسر ایتالیایی است که با خامه، پنیر خامه ای، قهوه و بیسکویت تهیه می شود. برای درست کردن تیرامیسو، ابتدا باید زرده تخم مرغ و شکر را هم بزنید تا فومی شود. سپس پنیر خامه ای را به آن اضافه کنید و هم بزنید. بعد خامه را جداگانه هم بزنید تا سفت شود و با مخلوط زرده و پنیر ماسکارپونه مخلوط کنید. بعد قهوه را دم کنید و کمی راحت شود. سپس بیسکویت ها را داخل قهوه خیسانده و یک لایه از آن ها را در کف ظرف مستطیل شکل بچینید. روی بیسکویت ها یک لایه از کرم خامه ای را مالیده و با پودر کاکائو یا شکلات رنده شده تزئین کنید. این کار را تا اتمام مواد ادامه دهید و در آخر با پودر کاکائو یا شکلات رنده شده سطح دسر را پوشانده و در یخچال قرار دهید تا خوب سرد شود. تیرامیسو را می توانید با چای یا قهوه سرو کنید. تیرامیسو یکی از آیتم های جذابی است که در یک کافه قنادی می توانید تهیه کنید.

 

تارتلس (Tartlets)

تارتلس یک نوع شیرینی فرانسوی است که با خمیر ترد تهیه می شود. معمولاً وسط این شیرینی با مربا، خامه، شکلات، موز، آناناس و یا مواد دیگر پر می شود. برای درست کردن شیرینی تارتلس، ابتدا باید خمیر ترد را تهیه کنید. برای این کار، کره، آرد، شکر و آب را با هم مخلوط کنید و خمیر نرم و چسبناکی بدست آورید. سپس خمیر را در یخچال قرار دهید تا سفت شود. بعد خمیر را روی سطح آرد پاشیده نازک باز کنید و به اندازه قالب های تارتلس ببرید. قالب های تارتلس را با کره چرب کنید و خمیر را داخل آن ها فشار دهید. با چنگال سوراخ های کوچکی روی خمیر بزنید تا هنگام پخت خمیر نفخ نکند. در آخر خمیر را در فر گرم پخته و بعد از سرد شدن، با مواد دلخواه پر کنید. شیرینی تارتلس را می توانید با خامه زده یا بستنی از یک کافه قنادی خوب خریداری کنید.

 

کافه قنادی

شیرینی اکلر (Eclairs)

شیرینی اکلر یک نوع شیرینی فرانسوی است که با خمیر پفی و خامه تهیه می شود. برای درست کردن شیرینی اکلر، ابتدا باید خمیر پفی را تهیه کنید. برای این کار، آب، کره، نمک و آرد را با هم جوشانده و خمیر نرم و چسبناکی بدست آورید. سپس تخم مرغ را به آن اضافه کنید و هم بزنید تا خمیر صاف و چرب شود. بعد خمیر را داخل قیف بریزید و به شکل لوله های کوچک روی سینی فر چیده و پخته می کنید. خمیر پفی را نباید باز کنید تا هوا داخلش حبس شود و حالت پفکی داشته باشد. در آخر خامه قنادی یا کرم پاتیسیر را با قیف داخل لوله های خمیر پفی پر می کنید و با شکلات آب شده یا پودر قند تزئین می کنید. شیرینی اکلر را می توانید با چای یا قهوه از یک کافه قنادی بگیرید و ادامه یک روز خوب را برای خودتان تضمین کنید.

 

کافه قنادی

 

 

فرافود مرجع تجهیزات بیکری، نانوایی، شیرینی پزیفر شیرینی –  اهمیت داشتن یک فر نان و شیرینی 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *