تجهیزات کافه

راه اندازی یک کافه کار آسانی نیست، اما داشتن یک لیست از تجهیزات کافه می تواند به شما کمک شایانی بکند. قهوه دومین نوشیدنی محبوب و پر طرفدار در دنیا به شمار می رود و امروزه تاثیر به سزایی بر روی زندگی روزمره ما گذاشته است. برای داشتن یک کافه موفق باید از ترندهای روز دنیا پیروی کنید، با عمده فروشی های خوب آشنا شوید و بودجه مناسبی را برای خرید تجهیزات در نظر بگیرید. با ما همراه باشید تا در این مقاله نگاهی بیاندازیم به ضروری ترین تجهیزات کافه که باید برای شروع حتما داشته باشید.

 

دستگاه قهوه دمی اتوماتیک

قهوه دمی طرفداران مخصوص به خودش را دارد و بهتر است که در صدر لیست ضروری ترین تجهیزات کافه خود یک دستگاه قهوه دمی اتوماتیک را در نظر داشته باشید. دستگاه قهوه دمی شما باید این ظرفیت را داشته باشد که در طول یک روز به صورت کامل پاسخ گوی نیاز شما باشد. این مهم است که دستگاه قهوه دمی شما هم سرعت کافی را داشته باشد تا در زمان هایی مثل صبح زود به سرعت بتوانید قهوه به فروش برسانید، و هم به اندازه کافی بزرگ باشد تا مجبور نباشید زمان زیادی را صرف دم آوری مجدد قهوه بکنید. بعضی از کافه ها چندین ترکیب مختلف از قهوه را به مشتریان خود ارائه می دهند در نتیجه ممکن است چندین دستگاه قهوه دمی مختلف برای لاین های متفاوت قهوه داشته باشند. برای شروع اما بهتر است خودتان را زیاد درگیر این قضیه نکنید و به طور کلی با سه یا چهار لاین مختلف کار خود را آغاز کنید.

 

دستگاه اسپرسو | تجهیزات کافه

بسیاری از نوشیدنی ها یک کافه بر پایه اسپرسو است در نتیجه یکی از ضروری ترین تجهیزات کافه شما، یک دستگاه اسپرسو خوب خواهد بود. بازار دستگاه های اسپرسو امروزه بسیار داغ است و تنوع زیادی در مدل های آن وجود دارد. برای اینکه بتوانید یک دستگاه اسپرسو خوب خریداری کنید باید شناختی خوبی از اینکه چه نیازی دارید داشته باشید. دستگاه اسپرسو می تواند امکانات و ویژگی های منحصر به فردی داشته باشد. بهتر است با دقت کامل و شناخت خوب از ویژگی های دستگاه اقدام به خرید دستگاه اسپرسو مدنظر خود بکنید. در این مقاله می توانید نگاهی به ۵ دستگاه اسپرسو برتر برای نیازهای مختلف بیاندازید. اسپرسو، لته،‌ کاپوچینو، موکا و … از جمله نوشیدنی هایی هستند که باید با دستگاه اسپرسو برای مشتریان خود آماده نمایید. برای مشاهده انواع دستگاه اسپرسو می توانید به اینجا بروید.

 

دستگاه اسپرسو

آسیاب قهوه صنعتی

از آنجایی که اکثر کافه ها از دانه قهوه آسیاب نشده برای عصاره گیری استفاده می کنند تا تازگی اسپرسو هرچه بیشتر حفظ شود، بهتر است که در لیست تجهیزات کافه خود یک آسیاب قهوه صنعتی را حتما در نظر بگیرید. سرمایه گذاری بر روی یک دستگاه آسیاب قهوه خوب می تواند تاثیر مستقیمی بر روی پروفایل طمعی و آروما قهوه شما بگذارد. معمولا در کافه ها دو الی سه آسیاب قهوه متفاوت برای لاین های مختلف قهوه در نظر گرفته می شود تا به این صورت طیف گسترده تری از سلیقه های مشتریان پوشش داده شود. نگهداری از آسیاب قهوه صنعتی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است می توانید راه های نکهداری و حفظ کیفیت آسیاب قهوه خود را در اینجا مطالعه نمایید.

 

وب سایت و سیستم فروش

یک سیستم فروش خوب تاثیر فوق العاده ای بر روی عملکرد شما می تواند بگذارد. با یک سیستم فروش آنلاین می توانید از آمار انبار خود، میزان فروش و درآمد، میزان بدهی ها و همچنین عملکرد کارکنان تان به خوبی آگاه باشید. برای داشتن یک کافه موفق بهتر است که از داشتن وب سایت و همچنین قدرت شبکه های اجتماعی غافل نباشید. به کمک یک وب سایت و یا استفاده از برنامه واسط می توانید فروش آنلاین خود را راه اندازی کرده و سود خوبی از این قضیه نصیب خود نمایید.

 

وب سایت و سیستم فروش

ظرف های بیرون بر

یکی از مهم ترین تجهیزات کافه ظرف ها و لیوان های بیرون بر آن است. بعد از همه گیری کرونا شاهد این هستیم که بسیاری از مردم از ایده بیرون بر بسیار استقبال می کنند. در نتیجه برای کافه تان باید تعداد زیادی لوازم و ظروف بیرون بر در نظر بگیرید. لیوان، درب پوش لیوان، سینی، ظرف غذا و … می تواند جز ظرف های بیرون بر شما باشند که به فروش بیرون برتان کمک شایانی می کنند. طراحی ظرف های بیرون بر نیز می توانید بر روی فروش تان تاثیر مستقیمی داشته باشد.

 

آب و شیر

درست است که آب و شیر جز تجهیزات کافه به حساب نمی آیند ولی باید قبول کنیم که این دو، دو رکن اساسی هر کافه به حساب می آیند. کیفیت آب و شیر می تواند تاثیر فوق العاده ای بر روی کیفیت محصول نهایی شما داشته باشد. بسیاری از نوشیدنی های یک کافه مانند لته،‌ کاپوچینو، موکا و … شامل شیر هستند. همچنین بهتر است افراد گیاه خوار و کسانی که به لاکتوز حساسیت دارند را نیز در نظر داشته باشید و علاوه بر شیرهای معمولی، شیرهای نباتی مانند شیر فندوق و یا بادام نیز موجود داشته باشید. آب نیز تاثیر مستقیمی بر روی اسپرسو شما دارد در نتیجه داشتن یک سیستم فیلترینگ آب مناسب از مهم ترین اقدامات شما خواهد بود. وچود املاح معدنی بیش از حد مجاز در آب شما بر کیفیت اسپرسوتان تاثیر بدی می گذارد.

 

تجهیزات کافه

بلندر صنعتی

بلندر صنعتی یکی از مهم ترین تجهیزات کافه به شمار می رود که نمی توان از نقش مهم آن چشم پوشی کرد. امروزه بسیاری از افراد نوشیدنی هایی سفارش می دهند که بر مبنای بلند کردن درست می شوند. آیس آمریکانو،‌ آیس موکا، آیس لته،‌ آیس کاپوچینو، شیک، انواع نوشیدنی ها سرد مانند موهیتو و لیموناد همه با استفاده از یک بلندر صنعتی تهیه و درست می شوند. در خرید بلندر صنعتی دقت لازم را به عمل آورید تا در شروع کارتان و زمانی که سفارش های سرد می رسند بلندر تان به زودی از کار نیافتد.

 

تستر یا دستگاه پنی نی

یکی از تجهیزات کافه که نقش به سزایی در تکمیل کردن منوی شما ایفا می کند،‌تستر یا دستگاه پنی نی است. معمولا هر کافه تعدادی غذا در منوی خود دارد که سریع آماده می شوند و همچنین تجهیزاتی زیادی برای پخت آنها لازم نیست. به عنوان مثال ساندویچ های کوچک،‌ انواع پنی نی، سمبوسه و … می تواند جز غذاهای منوی کافه شما باشد. البته اگر کافه بزرگ تری دارید می توانید به تجهیزات پیشرفته تری برای پخت غذا مانند سرخ کن، فر و … نیز فکر کنید. یکی از راهکارهای شما برای فروش صبحانه می تواند این باشد که از قبل ساندویچ های سردی را آماده کنید و با استفااده از یک مایکروویو آنها را گرم کنید و به مشتریان خود بدهید.

 

یخچال و فریزر

زمانی که یک کافه راه اندازی می کنید نیاز دارید تا به کمک وسیله ای مواد اولیه خود را تازه نگه دارید. انواع یخچال و فریزر برای نگهداری مواد اولیه جز مهم ترین تجهیزات هر کافه به شمار می روند. فریزر زیرکانتری معمولا برای نگهداری بستنی استفاده می شود. همچنین از یک شوکیس بخچالی می توانید برای به نمایش گذاشتن کیک های خود استفاده نمایید. شوکیس می تواند جزیی تاثیر گذار بر روی کافه شما باشد در نتیجه در طراحی و ساخت آن دقت نمایید. اگر مغازه شما به حدی بزرگ است که قسمت انبار و آماده سازی دارد، حتما یک فریزر بزرگ در این قسمت داشته باشید تا حجم نگهداری مواد اولیه خود را بالا ببرید. اگر منوی غذایی دارید و چند مدل ساندویچ را از قبل آماده سازی کرده اید بهتر است یک یخچال یا فریزر نزدیک باریستا خود بگذارید تا بتوانید به راحتی ساندویچ ها را گرم کرده و به مشتریان برساند.

 

قفسه بندی و ظرف های نگهداری

قفسه بندی و ظرف های نگهداری مواد اولیه از اهمیت بالایی در چرخش کار شما در کافه برخوردار است. می توان گفت که این قفسه ها و طبقات جز آن دسته از تجهیزات کافه به شمار می روند که افراد در شروع شاید توجه زیادی به آن نکنند اما در ادامه و در حین کار متوجه اهمیت آن بشوند. قفسه بندی ها و طبقات و ظرف ها می تواند برای نگهداری دانه ها، بطری های سیروپ، تاپینگ ها و … مورد استفاده قرار بگیرد.

 

سیستم ضد سرقت

هر مغازه و کافه ای به یک سیستم ضد سرقت نیاز دارد تا امنیت کار شما را بالا ببرد و از وقوع جرم های احتمالی جلوگیری نماید. پس می توان گفت که دزدگیر، دوربین های امنیتی و ضد سرقت از مهم ترین تجهیزات کافه شما به شمار می روند. داشتن دوربین برای جلوگیری از دزدی های احتمالی بسیار ضروری است زیرا با باز شدن هر مغازه ای احتمال این که افرادی برای دزدی به سراغ آن بروند نیز زیاد است.

 

جمع بندی ضروری ترین تجهیزات کافه

همانطور که خواندید در این مقاله به تعدادی از ضروری ترین تجهیزات کافه اشاره کردیم که بدون آنها باز کردن و راه اندازی یک کافه غیر ممکن خواهد بود. بعد از اینکه لیستی از تجهیزات مورد نیاز و ضروری خود تهیه کردید بهتر است به سراغ نحوه استخدام پرسنل و باریستا خود بروید و همچنین به فکر طراحی و چیدمان کافه خود باشید. توجه داشته باشید که با داشتن تجهیزات مناسب اولین قدم برای موفقیت در این صنف را خواهید برداشت.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *